Ga naar hoofdinhoud
Terug naar overzicht

Powerchair hockey en H-hockey

Kies je doelgroep:

Powerchair hockey is een vorm van hockey voor personen met een ernstige fysieke beperking die afhankelijk zijn van een elektrische rolstoel. De sport behoort tot de sporttakkengroep balsporten.

Doel van de sport

Het doel van powerchair hockey is om als team meer doelpunten te scoren dan de tegenstander door de bal volgens de spelregels in het doel te spelen.

Sportuitleg

Powerchair hockey is een snelle en tactische ploegsport waarbij spelers zich voortbewegen in een elektronische sportrolstoel. De sport is specifiek ontwikkeld voor sporters die niet kunnen deelnemen aan hockey in een manuele rolstoel of staande varianten van de sport.

Er wordt gespeeld in teamverband en zowel technische vaardigheden, spelinzicht als samenwerking zijn belangrijk om succesvol te zijn.

Aanpassingen en specifiek materiaal

Powerchair hockey maakt gebruik van elektrische sportrolstoelen en aangepast materiaal. Spelers die voldoende kracht hebben in hun bovenlichaam spelen met een handstick. Spelers die minder arm- en handfunctie hebben, gebruiken een T-stick die aan de elektrische rolstoel bevestigd wordt. Met deze stick kunnen zij de bal controleren, passen en onderscheppen.

De spelregels zijn afgestemd op de mogelijkheden van sporters die gebruikmaken van een elektrische rolstoel.

Aanbod

In Vlaanderen bestaat zowel een recreatief competitief als een competitief aanbod. Binnen de competitie wordt gewerkt met een classificatiesysteem zodat spelers met vergelijkbare functionele mogelijkheden op een eerlijke manier kunnen deelnemen.

Organisatie van de sport

G-sport Vlaanderen coördineert het recreatief competitief en competitief aanbod van powerchair hockey in Vlaanderen en ondersteunt de verdere ontwikkeling van de sport.

Wil je graag meer weten over de competitie? Meer info via de link hieronder:

Overzichtspagina competitieseizoen 2025-2026

 

Tekstversie video 'Wat is powerchair hockey?'

  • Powerchair hockey is een vorm van hockey voor personen met een ernstige fysieke beperking die afhankelijk zijn van een elektrische rolstoel. De sport behoort tot de sporttakkengroep balsporten.

    Doel van de sport

    Het doel van powerchair hockey is om als team meer doelpunten te scoren dan de tegenstander door de bal volgens de spelregels in het doel te spelen.

    Sportuitleg

    Powerchair hockey is een snelle en tactische ploegsport waarbij spelers zich voortbewegen in een elektronische sportrolstoel. De sport is specifiek ontwikkeld voor sporters die niet kunnen deelnemen aan hockey in een manuele rolstoel of staande varianten van de sport.

    Er wordt gespeeld in teamverband en zowel technische vaardigheden, spelinzicht als samenwerking zijn belangrijk om succesvol te zijn.

    Aanpassingen en specifiek materiaal

    Powerchair hockey maakt gebruik van elektrische sportrolstoelen en aangepast materiaal. Spelers die voldoende kracht hebben in hun bovenlichaam spelen met een handstick. Spelers die minder arm- en handfunctie hebben, gebruiken een T-stick die aan de elektrische rolstoel bevestigd wordt. Met deze stick kunnen zij de bal controleren, passen en onderscheppen.

    De spelregels zijn afgestemd op de mogelijkheden van sporters die gebruikmaken van een elektrische rolstoel.

    Aanbod

    In Vlaanderen bestaat zowel een recreatief competitief als een competitief aanbod. Binnen de competitie wordt gewerkt met een classificatiesysteem zodat spelers met vergelijkbare functionele mogelijkheden op een eerlijke manier kunnen deelnemen.

    Organisatie van de sport

    G-sport Vlaanderen coördineert het recreatief competitief en competitief aanbod van powerchair hockey in Vlaanderen en ondersteunt de verdere ontwikkeling van de sport.

    Wil je graag meer weten over de competitie? Meer info via de link hieronder:

    Overzichtspagina competitieseizoen 2025-2026

     

    Tekstversie video 'Wat is powerchair hockey?'

Nieuws

België met ambitie naar WK Powerchair hockey: "Willen ons tonen tegen de wereldtop"
Nieuws Topsport
19 mei 2026 Powerchair hockey en H-hockey
België eindigt zevende op het Europees kampioenschap powerchair hockey
Nieuws
29 okt. 2024 Powerchair hockey en H-hockey
Verkiezingen van het competitiemanagement
1 apr. 2024 Boccia Goalbal Torbal Powerchair hockey en H-hockey Showdown Tafeltennis Wielrennen Zwemmen
G-sporters en hun entourage roepen op: deel jouw sportief geluk met #GelukkigSporten!
Nieuws Oproep Topsport Voor clubs Integratie- en inclusiebeleid Over clubs Gezocht/gevraagd Partner Sponsor Voor trainers #GelukkigSporten
20 mrt. 2024 Surfen Hockey Pickleball Netbal Sup Tai Chi Aquafitness Sherborne Boksen Keusporten Darts Roeien Schaatsen Fitness Yoga Duiken Wandelen Waterski Volleybal Triatlon Taekwondo Reddend zwemmen Klimmen Kajak Handbal Golf Torbal Goalbal Curling Showdown Karate Padel Rugby Korfbal Tennis Schieten Petanque Bowling Powerchair hockey en H-hockey Zeilen Gymnastiek Paardrijden Judo Skiën en snowboarden Ijshockey Dansen Bocce Voetbal Capoeira Omnisport Jiu-Jitsu Tafeltennis Boccia Boogschieten Wielrennen Zwemmen Atletiek Badminton Basketbal

Activiteiten

2V2 Antwerp Powerchairhockey Cup
Fysieke beperking - Sport met rolstoel
12 sep. - 13 sep. 2026 Brasschaat
Initiatie powerchairhockey
Fysieke beperking - Sport met rolstoel
26 sep. 2026
Powerchair hockey speeldag 1
Fysieke beperking - Sport met rolstoel
18 nov. 2026 Gentbrugge
Powerchair hockey competitiedag 1
Fysieke beperking - Sport met rolstoel
5 dec. 2026 Waregem

Resultaten & verslagen

  • Sport Vlaanderen Brasschaat

    Powerchair hockey competitiedag 2

    Powerchair hockey en H-hockey 28 feb. 2026
  • Jeugdcentrum Waregem

    Powerchair hockey competitiedag 3

    Powerchair hockey en H-hockey 3 mei 2025
  • Sportzaal Sint-Gregorius

    Powerchair hockey speeldag 3

    Powerchair hockey en H-hockey 19 mrt. 2025
  • Sporthal Ogierlande

    Powerchair hockey competitiedag 2

    Powerchair hockey en H-hockey 15 feb. 2025
  • Sportzaal Sint-Gregorius

    Powerchair hockey speeldag 2

    Powerchair hockey en H-hockey 29 jan. 2025
  • Sportzaal Sint-Gregorius

    Powerchair hockey speeldag 1

    Powerchair hockey en H-hockey 20 nov. 2024
  • Sport Vlaanderen Brasschaat

    Powerchair hockey competitiedag 1

    Powerchair hockey en H-hockey 2 nov. 2024
  • Sporthal Luchtbal

    Powerchair hockey competitiedag 3

    Powerchair hockey en H-hockey 15 jun. 2024